Dermal Roller- Dermal Pen Eğitimi

DermaRoller  DermaPen Eğitimi Cilt Bakımı Eğitimleri Programı içinde verilen bir eğitimdir.
 
Dermaroller; üzerinde 192 adet 0,2mm veya 0,5 mm iğneler olan bir tibbi alettir (medical device-CE). Dermaroller cilde uygulandığında silindirik tamburun üzerinde yer alan mikro iğneler cilt üzerinde mikrokanallar açar. Bu kanallar deri altına açılan bir tür geçitler gibi düşünülebilir.
 
MİKRO KANAL TERAPİ  NEDİR?
 
Organizmanın tamirat mekanizmalarında en önemli rolü gerçekleştirir. Doku hasarı oluştuğunda Mikro Kanal Terapi uygulandığında doku aktive olur ve birçok doku geliştirici faktörü ortama sağlarlar. Esas etkisi dokuları hızla onarmaktır.
 
MİKRO KANAL TERAPİ UYGULAMASI NASIL YAPILMAKTADIR?

 
Mikro Kanal Terapiyi saçlı deri, yüz, boyun, eller, akne izleri akne ve doku kaybı olan bölgelere uygulanır. Tüm işlemler uygulama farklılığına göre yaklaşık 30 dakika ile 1 saatte tamamlanmaktadır. Uygulama bölgesinde doku gelişimi başlar, doku kaybı onarılır ve yeni doku üretmeye başlarlar. Hem kadınlar hem de erkekler için sonucu çok memnun edici bir uygulamadır.
 
Dermapen kullanımı bu kötü görüntüyü tedavi amacıyla kullanılabilir. Yeni kollajen stimülasyonu çatlakları azaltmak ve renk değişikliğini yok etmek için daha etkilidir. Dermapen, Kollajen İndüksiyon Terapi ( CIT ) sayesinde çatlaklara çözüm sağlar. Dermapen pürüzsüz ve sağlıklı renkte ciltler için cilt altında kolajen ve elastin üretmek için fibroblast uyarımını sağlar. Kaskad sistemini etkinleştirerek büyüme hormonu salınımını arttırır.
 
İyileşme süreci içeriği dolayısıyla çok kısadır. Dokuları onarır ve yeniler. Yeni kolajen üretimi, yeni damarsal gelişme sağlanır. Büyüme faktörleri ve hücreler arası ortamın yeniden yapılanması ile dokulardaki hasarlar giderilir ve taze dokular oluşturulur.
 
Dermaroller/Derma Pen
 
Dermaroller üzerinde onlarca çok ince iğnelerin bulunduğu silindir şeklinde bir aparattır. Uygulamasının esası bu silindirin cilt üzerinde gezdirilerek binlerce mikro-deliklerin açılması esasına dayanır. Aynı zamanda "mesoroller" veya microneedling" isimlerini verilmektedir.
 
Cilt üzerinde açılan deliklerin oluşturduğu mikro-travmalar sayesinde organizmanın kendi yenileme sürecini başlatması sağlanır. Bu bölgede başlayan tamir süreci ile büyüme faktörlerinin artışı belirgin kollajen dokusu artışına neden olmaktadır.
 
Etkisinin maksimum düzeyde görülmesi birkaç ayı alabilmektedir. Dermaroller uygulaması tedavisi hedeflenen bölgenin üzerinden iğnelerin çeşitli açılarla, farklı yönlerden geçmesi ile yapılır.
 
Uygulama sırasında tedavi edici ürünler de kullanılarak, etkinin artması sağlanabilmektedir. Tedavi edici ürünlerin deri yüzeyine sürülerek emilmesi yoluna göre Dermaroller uygulaması ile emilim 200 kata kadar fazla olmaktadır.
 
Uygulama çok ince de olsa deriye iğne batması esasına dayandığı halde çok acı oluşmamaktadır. Buna rağmen lokal anestezik etkili kremlerle tamamen acı ve ağrı hissi olmada, çok konforlu uygulama da yapılabilmektedir.
 
Dermaroller cihazının özellikleri nelerdir?
 
Medikal amaçlı kullanılan Dermaroller aparatlarınında iğne uzunluğu kullanılacak bölgeye ve soruna göre 1 mm - 1,5 mm - 2 mm olabilmektedir. Ayrıca evlerde kullanılmaya uygun uzunluğu 0,2 ve 0,5 mm uzunluğunda olan modeller daha çok destek amaçlı kullanılmaktadırlar, fakat bu durumda steriliteye dikkat etmek gerekmektedir.
 
Uygulamada kullanılacak dermaroller apartının iğnelerinin çok düzgün ve simetrik olması, paslanmaz çelikten yapılmış olması, montajında yapıştırıcı kullanılmaması başarı için önemli faktörlerdir.
 
Kullanım alanları nelerdir?

 
Dermaroller geniş uygulama alanına sahiptir. Bunların başında anti-aging uygulaması ile cildin yeniden yapılandırılması, kırışıklık çizgilerinin giderilmesi, güneşin verdiği hasarın azaltılması gelmektedir.
 
Ayrıca yara ve yanık izleri, cilt çatlakları, akne izleri gibi önemli sorunlarda da etkin kullanımı mevcuttur. Melazma ve hiperpigmentasyon gibi cilt lekesi sorunlarında, derideki geniş porlu yapının azaltılmasında tatmin edici sonuçlar vermektedir. Saç dökülmesi de Dermaroller uygulamasının başarılı olduğu alanlardan biridir.
 
Etkisi nedir?
 
Dermaroller uygulaması ile oluşturulan mikro-hasarların vücudun tamir süreçlerini tetiklemesi ile onarıcı düzeltici etkisi, kollajen oluşumunu arttırması ve kan dolaşımını arttırması sonucuna dayanır. Yaşlı ve kuru cildin yenilenmesi, ölü tabakanın uzaklaştırılarak, alttan yeni hücrelerin gelmesi öneli anti-aging katkılar sağlamaktadır.
 
 
Estetik Mutluluk Veren Bir Biçimlendirmedir!
 

Gin Akademi Gönül İnanır Güzellik Eğitim Kurumları
Gönül İnanır Güzellik Merkezi
Gin Kozmetik
Gin Güzellik
İnanır Kozmetik

01
HABER
Habertürk TV de Estetisyenlik Kursu,
Habertürk`te Estetisyenlik Kursu, Makyaj Kursu hakkında Gönül İnanır ın yapmış olduğu çalışmalar ve Gönül İNANIR`la yapılan röportaj yayınlandı..
Devamını Oku
02
HABER
Habertürk TV de Estetisyenlik Kursu, Makyaj Kursu ve Profesyonel Makyaj Kursu çalışmaları hakkında Gönül İnanir`la yapılan röpörtaj... - Kopya(Yeni)
Habertürk`te Estetisyenlik Kursu, Makyaj Kursu hakkında Gönül İnanır ın yapmış olduğu çalışmalar ve Gönül İNANIR`la yapılan röportaj yayınlandı..
Devamını Oku
03
HABER
Habertürk TV de Estetisyenlik Kursu, Makyaj Kursu ve Profesyonel Makyaj Kursu çalışmaları hakkında Gönül İnanir`la yapılan röpörtaj... - Kopya(Yeni) - Kopya(Yeni)
Habertürk`te Estetisyenlik Kursu, Makyaj Kursu hakkında Gönül İnanır ın yapmış olduğu çalışmalar ve Gönül İNANIR`la yapılan röportaj yayınlandı..
Devamını Oku
04
HABER
Habertürk TV de Estetisyenlik Kursu, Makyaj Kursu ve Profesyonel Makyaj Kursu çalışmaları hakkında Gönül İnanir`la yapılan röpörtaj... - Kopya(Yeni) - Kopya(Yeni) - Kopya(Yeni)
Habertürk`te Estetisyenlik Kursu, Makyaj Kursu hakkında Gönül İnanır ın yapmış olduğu çalışmalar ve Gönül İNANIR`la yapılan röportaj yayınlandı..
Devamını Oku
Hemen Bilgi Al