İnanır Estetisyenlik

Estetisyenlik kursu, genellikle cilt bakımı, masaj teknikleri, makyaj sanatı, vücut bakımı, manikür-pedikür gibi konularda eğitim verir. Bu kurslar, mesleğe giriş yapmak isteyenler için temel bilgi ve becerileri sağlamayı amaçlar.

Estetisyenlik kursu

Uzman Estetisyenlik Kursu

Güzellik kavramı çok eski çağlardan beri hem kadınlar hem de erkekler için büyük önem arz ediyor. Özellikle günümüze gelindiğinde pek çok kişi dış görünümüne ve vücut bakımına önemli ölçüde ihtimam gösteriyor. Bu durum teknolojinin gelişmesinden ve çağın gereksinimlerinin büyük bir hızla değişmesinden kaynaklıyor. Çok eski dönemlerden beri güzellik ve estetik kaygılar nedeniyle insanlar farklı yollara başvuruyor. Günümüze gelindiğinde bu durum daha profesyonel bir hal almaya başladı. Pek çok birey dış görünüşünde rahatsız olduğu konular için estetik müdahalelere başvuruyor. Bu tarz estetik kaygılar yeni bir meslek dalının ortaya çıkmasına neden oldu. Güzellik uzmanlığı veya estetisyenlik bu durumla beraber ortaya çıkmış profesyonel bir meslek dalıdır. Estetisyenler bireylerin estetik kaygılarını ortadan kaldırmak, onlara bu konuda profesyonel destek sağlamak ve hijyen koşullarına uygun şekilde bu işlemleri gerçekleştirmek amacıyla çalışmalarını yürütürler.

 • Bu bağlamda güzellik uzmanlığı mesleği büyük önem kazanmış olan geleceğin meslekleri arasında yer alıyor.
 • Bahsettiğimiz nedenlerden dolayı pek çok kişi bu meslek dalına ilgi duyuyor.
 • İnanır tam donanımlı uzman estetisyenlik kursu profesyonel eğitimci kadrosu, ayrıntılı uygulamalı ve teorik eğitimleri, teknolojiye ve hijyene uygun eğitim koşullarıyla sertifikalı eğitim programını sizlere sunuyor.
 • Daha detaylı bilgi için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Hızlandırılmış Estetisyenlik Kursu

Hızlandırılmış estetisyenlik kursu hakkında detaylı bilgi vermeden önce estetisyenlik mesleği nedir ve bir güzellik uzmanı ne iş yapar sorularının yanıtını kavramak önem arz ediyor. Cilt sağlığı ve cildin estetik görüntüsünü korumak için bir takım derin temizlik ve bakım işlemleri yapan kişiye estestisyen denir. Bunun yanı sıra vücut bakımı, protez tırnak, cilt bakımı ve epilasyon işlemleri gibi hizmetleri de bireylere sunar. Estetisyenlerin görevlerini açıklayacak olursak şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Bireylerin sahip oldukları cilt problemlerine karşın uygun bakımları gerçekleştirmek.
 • Makyaj, saç bakımı ve cilt güzelliği hakkında profesyonel tavsiyelerde bulunmak.
 • Epilasyon ve vücut bakım işlemlerini yapmak.
 • Teknolojik alet, araç, gereç ve cihazların profesyonel kullanımını gerçekleştirmek.
 • Günlük ya da kalıcı makyaj işlemlerini kişinin yüz tipinin analizini yaparak uygun şekilde gerçekleştirmek.
 • Protez tırnak işlemlerini uygulamak

Güzellik uzmanının görevlerini kısaca özetleyecek olursak bireylerin cilt ve vücut sağlığını iyileştirmek, çeşitli estetik ve güzellik kaygılarını ortadan kaldırmak ve bunun yanı sıra kozmetik alanındaki teknolojilere hâkim olmak olarak açıklayabiliriz.

Hızlandırılmış Estetisyenlik Kursu

Estetisyenlik Kursu Ders Konuları

Güzellik uzmanlığı kursu yukarıda bahsetmiş olduğumuz estetisyenlerin ya da güzellik uzmanlarının sahip olması gereken özellikleri bireylere sertifika programlarıyla kazandıran kurstur. İnanır kurs merkezinde verilen eğitimleri alanında profesyonel ve uzun yıllardır bu sektörde tecrübe sahibi bireyler tarafından kursiyerlere verilir. İnanır kurs merkezinde verilen eğitimlerin amacı kozmetik bilimi ve gelişen teknolojileri takip eden uzman bireyler yetiştirmektir. Bu bağlamda sunulan kapsamlı eğitimle bahsettiğimiz niteliklere sahip güzellik uzmanlarının yetiştirmesi amaçlanır. Estetisyenlik kursunda verilen eğitimler sonucunda edinebileceğiniz kazanımları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Masaj eğitimi,
 • Manikür, pedikür işlemleri ve protez tırnak işlemleri,
 • Bölgesel ve genel zayıflama yöntemleri,
 • Kozmetik ve kozmetik ürünleri alanında kapsamlı eğitim,
 • Depilasyon ve epilasyon işlemleri,
 • Yeterli seviyede fizyoloji ve anatomi eğitimleri,
 • Vücut bakımı hakkında detaylı eğitim,

Bahsettiğimiz kazanımlarının tamamı İnanır kurs merkezinin eğitimli, profesyonel ve bu alanda uzun yıllar tecrübeye sahip eğitmenler tarafından kursiyerlere kazandırılır.

Estetisyenlik Kursuna Kimler Katılabilir?

Estetisyenlik kursu bir güzellik uzmanının sahip olması gereken beceri ve bilginin kişilere en profesyonel şekilde aktarılmasını ve öğretilmesini amaçlar. Estetisyenlik kurslarına katılabilecek kişileri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kendine yeni bir gelir kapısı kazandırmak isteyen ev hanımları ya da işsiz bireyler,
 • Güzellik, bakım ve kozmetik konularına ilgili bireyler,
 • Kuaför ve benzeri meslek dallarında çalışıp kendini alanında geliştirmek isteyen kişiler,

Güzellik uzmanlığı kursundan faydalanabilmeniz için 18 yaşını tamamlamış olmanız ve ilkokul diplomasına sahip olmanız yeterlidir.

Estetisyenlik Kursuna Kimler Katılabilir

Estetisyenlik Kursu Fiyatları

Estetisyenlik kursu kapsamlı, profesyonel ve teknolojik koşullarına uygun bir eğitim programıdır. Program ücretlidir ve tamamlandığında kursiyerlere MEB onaylı sertifika kazandırır. Kazanacağınız bu sertifikayla hastane, güzellik merkezi ve benzeri alanlarda estetisyen olarak çalışabilir ya da kendi güzellik merkezinizi açabilirsiniz. İnanır estetisyenlik kursları eğitimlerini butik sınıflar şeklinde sunulmak, ağırlık uygulamalı eğitimleri vermekte ve bunun yanı sıra kapsamlı teorik eğitimleri de beraberinde barındırmaktadır. Estetisyenlik kursu fiyatları oldukça uygun fiyatlarla sizlere sunulmaktadır. Ayrıntılı bilgi için İnanır güzellik uzmanlığı kursu ile iletişime geçebilirsiniz. 

Sonraki Makale: Güzellik uzmanlığı kursu

Vikipedi: Estetik

İnanır estetisyenlik akademisi öğrencileri profesyonellerle buluşturuyor. Uygulamalı eğtimler ile uzmanlığa giden yolun başlangıcı İnanır Estetisyenlikten Başlıyor

İnanır Estetisyenlik Kursu

Kariyerinde Bir Adım Önde Olmak İçin Şimdi Başvur, Estetik Dünyasını Keşfetmeye Başla!