İnanır Estetisyenlik

İnanır güzellik uzmanlığı kursu kapsamlı ve MEB onaylı eğitimlerle güzellik ve bakım alanında uzman bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor. Güzellik her kadının önem verdiği ilk unsurlar arasında yer alıyor. Günümüzde yaşayan kadın bireylerin güzellik ve kişisel bakıma karşı duyarlılıklarının artmasına neden olan bu faktörler yeni bakım metotlarının da ortaya çıkmasına neden oldu. Bu bağlamda güzellik ve bakım alanında yetişmiş eleman ihtiyacı ortaya çıkmaya başladı.  Bütün bunlara ek olarak günümüzün ve geleceğin önemli meslek dallarından biri halini alan güzellik uzmanlığı alanında kariyer anlamında profesyonel estetisyenler yetiştirmeyi görev haline getirmiştir.

güzellik uzmanlığı kursu

En İyi Güzellik Uzmanlığı Kursu

En iyi güzellik uzmanlığı kursu verdiği kaliteli ve detaylı eğitimlerle güzellik ve bakım kavramını kursiyerlerine en ince ayrıntısına kadar öğretir ve bunun yanı sıra hem teknolojiye hem de günümüze uygun çalışma metotlarını derinlemesine kavramalarını sağlar. İnanır 4. seviye güzellik uzmanlığı ve estetisyenlik kursu hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Estetisyenlik ve Güzellik Uzmanlığı Kursu

İnanır kurs merkezinde verilen kursların detaylarına geçmeden önce güzellik uzmanlığı ve estetisyenlik nedir anlamak gerekiyor. Güzellik uzmanı ya da estetisyenler profesyonel makyaj, cilt bakımı ve analizi, epilasyon işlemlerini, protez tırnak ve vücut bakımı için gerekli işlemlerini hem teknolojiye hem de hijyen kurallarına uygun şekilde gerçekleştiren kişilerdir. Güzellik uzmanının görevlerini daha detaylı açıklayacak olursak şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kişilerin cilt tipini iyi analiz eder. Buna analizlere uygun şekilde cilde bakım uygular ve cilt problemlerinin ortadan kalkmasını sağlar.
 • Zayıflama ve epilasyon ekipmanlarını kullanmayı bilir. Profesyonel şekilde bu ekipmanları kullanarak bireylerin istenmeyen tüylerden ve fazla kilolardan sağlıklı şekilde kurtulmasını sağlar.
 • Hijyen koşullarına uygun şekilde manikür, pedikür ve protez tırnak işlemlerini titizliğe önem vererek gerçekleştirir.
 • Müşterisinin ihtiyaçlarını iyi anlar ve buna göre bir yol haritası oluşturarak uygun şekilde çalışmalarını gerçekleştirir.
 • Kişinin isteğine ve yüz tipine uygun şekilde profesyonel makyaj yapar.

Kısaca özetleyecek olursak bir estetisyen kişilerin cilt tipinin analizini gerçekleştirir, buna uygun şekilde bakımlarını yapar ve teknolojik ekipmanları profesyonel şekilde kullanmayı bilir.

Estetisyenlik ve Güzellik Uzmanlığı Kursu

Güzellik Uzmanlığı Kurs Fiyatları

Güzellik uzmanlığı kursu yukarıda bahsetmiş olduğumuz güzellik uzmanın yapabileceği işlemleri sizlere kazandıracak olan eğitim kursudur. MEB onaylı sertifika kazandıracak olan bu kurs sayesinde profesyonel güzellik uzmanı olabilirsiniz. İnanır Estetisyenlik kursu programı kapsamlı eğitimler içerir ve bu eğitimler alanında uzman kişiler tarafından kursiyerlere verilir. Cilt bakımından protez tırnak işlemlerine kadar güzellik alanında pek çok eğitim bu kursu kapsamaktadır. Estetisyenlik kursunda edinebileceğiniz kazanımları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Güzellik ve bakım alanında kullanılmakta olan teknolojik cihazların detaylı kullanımı
 • Lazer epilasyon uygulamaları
 • Cilt bakımı ve analizi
 • Profesyonel makyaj
 • Masaj
 • Vakum basınç terapi
 • Protez tırnak kursu

Yukarıda sıraladığımız eğitimlere ek olarak çeşitli eğitimlerde sertifika programına dahildir.

4 Seviye Güzellik Uzmanlığı Kursu

4 seviye güzellik uzmanlığı kursu İnanır kurs merkezinde verilen oldukça kapsamlı ve profesyonel içerikli bir eğitimdir. Ancak bu eğitime katılmak için katı şartlar gerekmediğini belirtmek gerekiyor. Estetisyenlik kursuna katılabilecek kişileri şu şekilde açıklayabiliriz:

 1. Kozmetik ve bakım alanına ilgi duyan kişiler,
 2. Ev hanımı olup meslek sahibi olmak isteyen kişiler,
 3. Kuaför olup alanında kendini daha fazla geliştirmek ve güzellik merkezi açmak isteyenler,

Güzellik uzmanlığı ve estetisyenlik kursuna katılabilecek kişileri kısaca özetleyecek olursak 18 yaşını doldurmuş olan ve en az ilkokul diplomasına sahip olan her birey bu kursa katılabilir.

4 Seviye Güzellik Uzmanlığı Kursu

Güzellik Uzmanlığı Kursu Kaç Ay Sürüyor?

Güzellik uzmanlığı kursu sertifikalı ve ücretli bir kurstur. Kursu tamamlamanız durumunda sertifikalı güzellik uzmanı olabilirsiniz. Böylece ister kendi güzellik merkezinizi açabilir isterseniz de bir güzellik merkezinde çalışmaya başlayabilirsiniz. İnanır Estetisyenlik kursu kursiyerlere faydalı olabilmesi için titiz bir programla oluşturulmuştur. Kursa gelecek kişi sayısı az tutulmuş ve bu sayede hem teorik hem de uygulamalı eğitimlerin daha verimli olması amaçlanmıştır. Güzellik uzmanlığı estetisyenlik kursunun eğitim içeriği şu şekildedir:

 1. 326 saat cilt bakım programları,
 2. 826 saat ustalık,
 3. 552 saat cilt bakım güzellik

Bu eğitimlerin tamamı alanında uzman ve profesyonel kişilerce verilir. Kurs teorik eğitimlerin yanı sıra çok sayıda uygulamalı eğitimi de barındırmaktadır. Bu eğitimler kursiyerlere oldukça uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Kursiyerlerin kurs bitiminde sertifikalı ve alanında yetişmiş güzellik uzmanları olmaları amaçlanmaktadır.

Sonraki Makale: Estetisyenlik kursu

Vikipedi: Cilt bakımı

İnanır estetisyenlik akademisi öğrencileri profesyonellerle buluşturuyor. Uygulamalı eğtimler ile uzmanlığa giden yolun başlangıcı İnanır Estetisyenlikten Başlıyor

İnanır Estetisyenlik Kursu

Kariyerinde Bir Adım Önde Olmak İçin Şimdi Başvur, Estetik Dünyasını Keşfetmeye Başla!